Collection: Fine Motor and Sensory Play

36 products
  • Treasure Dig Blocks
    boy-using-a-wooden-hammer-and-chisel
    Regular price
    $19.90
    Sale price
    $19.90
    Unit price
    per 
  • Eco Glitter
    wooden-spoon-mixing-eco-glitter-in-water
    Regular price
    $9.90
    Sale price
    $9.90
    Unit price
    per 
  • Jingle Bell Shaker
    kids-musical-instrument-held-by-a-toddler
    Regular price
    $21.00
    Sale price
    $21.00
    Unit price
    per 
  • Water Beads
    little hands grabbing a fistful of water beads
    Regular price
    $7.50
    Sale price
    $7.50
    Unit price
    per 
  • Biodegradable Confetti
    Biodegradable Flower Confetti Packs
    Regular price
    $2.50
    Sale price
    $2.50
    Unit price
    per 
  • Wooden Fishing Boat
    Components-to-build-a-boat
    Regular price
    $45.00
    Sale price
    $45.00
    Unit price
    per 
  • Rattle Drum
    kids-hand-held-drum-on-a-table
    Regular price
    $30.00
    Sale price
    $30.00
    Unit price
    per 
  • Musical Egg Shakers
    toddler-holding-musical-egg-shaker
    Regular price
    $21.00
    Sale price
    $21.00
    Unit price
    per 
  • Africa Kids Card Game
    boy-sitting-at-wooden-table-playing-africa-card-game
    Regular price
    $29.95
    Sale price
    $29.95
    Unit price
    per 
  • Christmas Puzzle in a Suitcase
    christmas-puzzle-in-front-of-fairy-lights
    Regular price
    $29.95
    Sale price
    $29.95
    Unit price
    per 
  • Christmas Memory Game
    Santa-holding-kids-card-game
    Regular price
    $34.95
    Sale price
    $34.95
    Unit price
    per 
  • Christmas Snap and Go Fish
    hands-holding-kids-game-of-snap
    Regular price
    $24.95
    Sale price
    $24.95
    Unit price
    per 
  • Playdough Tools
    Playdough Tools
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Unit price
    per 
  • Christmas Gang Gift Pack
    3 glass jars of playdough and confetti
    Regular price
    $35.00
    Sale price
    $35.00
    Unit price
    per 
  • Christmas Gift Pack
    Playdough-Gift-Pack-with-tools
    Regular price
    $40.00
    Sale price
    $40.00
    Unit price
    per 
  • Montessori Sensory Box- Australian Bush Collection
    Sensory Nature Box with kids hands on top
    Regular price
    $50.00
    Sale price
    $50.00
    Unit price
    per 
  • Teak Wooden Bowl
    Teak Wooden Bowl
    Regular price
    $15.95
    Sale price
    $15.95
    Unit price
    per 
  • Tamarind Sorting Bowl
    Tamarind Sorting Bowl
    Regular price
    $34.95
    Sale price
    $34.95
    Unit price
    per 
  • Wooden Mortar and Pestle
    Wooden Mortar and Pestle
    Regular price
    $29.99
    Sale price
    $29.99
    Unit price
    per 
  • Small Natural Wooden Bowls
    Small Natural Wooden Bowls
    Regular price
    $39.95
    Sale price
    $39.95
    Unit price
    per 
  • Wooden Pebble Animals
    Wooden Pebble Animals
    Regular price
    $44.00
    Sale price
    $44.00
    Unit price
    per 
  • Teak Spoon Set
    Teak Spoon Set
    Regular price
    $32.95
    Sale price
    $32.95
    Unit price
    per 
  • Teak Plate Setting
    Teak-plate-setting-with-spoon
    Regular price
    $26.00
    Sale price
    $26.00
    Unit price
    per 
  • Natural Playdough-Vanilla
    natural playdough in glass jar
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Unit price
    per 
  • Natural Playdough-Chocolate
    natural playdough in glass jar
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Unit price
    per 
  • Natural Playdough-Lavender
    natural playdough in glass jar
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Unit price
    per 
  • Natural Playdough-Blue Gum Eucalyptus
    natural playdough in glass jar
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Unit price
    per 
  • Natural Playdough-Peppermint
    natural playdough in glass jar
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Unit price
    per 
  • Natural Playdough-Lemon Tea Tree
    natural playdough in glass jar
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Unit price
    per 
  • Natural Playdough-Sweet Orange
    natural playdough in glass jar
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Unit price
    per 
  • Natural Playdough-Rose
    natural playdough in glass jar
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Unit price
    per 
  • Daisy Bowls
    wooden-daisy-bowls-made-of-teak
    Regular price
    $33.95
    Sale price
    $33.95
    Unit price
    per